Rakordet e lavamanit të kuzhinës ARCORA Brushed Nickel Square Pull

83.99
Shitur:
0
komente
0

Rubineti i kuzhinës me një vrimë të vetme me hark të lartë ka përparësitë e mëposhtme: Rrotullim 360 gradë, pastrim fleksibël pa njolla të verbëra në asnjë drejtim;
Uji është më i përshtatshëm dhe uji i nxehtë dhe i ftohtë mund të ndizet lirshëm;
Ju mund ta kontrolloni temperaturën sipas dëshirës. Çorape e pandryshkshme e thurur çelik inox, e lehtë për tu instaluar, temperaturë e lartë dhe rezistencë ndaj presionit, anti-plakje.

i pasëm shportë

Çezmë ktchen me llak tërheqës 2310700
Cila është një nga tiparet më të rëndësishme të kuzhinës tuaj? Shumë do t'i përgjigjeshin rubinetit të kuzhinës pasi ky artikull përdoret dhjetra herë në ditë. Përveç kësaj, rubinetat e kuzhinës shpesh shihen si pikat kryesore të një kuzhine. Cilado qoftë stili i kuzhinës tuaj. Për disa arsye, vëmendja e të gjithëve tërhiqet natyrshëm nga rubineti i kuzhinës. Aq më shumë arsye për të zgjedhur rubinetin e duhur të kuzhinës për dizajnin tuaj të ri të kuzhinës. Një zgjedhje e gabuar mund të heqë ekuilibrin e dizajnit tuaj të kuzhinës, ose mund të zgjidhni rubinetin e kuzhinës që nuk përputhet me preferencat tuaja, gjë që do të prisnit për sa i përket funksionalitetit. Së fundmi, cilësia sigurisht që nuk kalon pa u vënë re. Ju lehtë mund të shihni se çfarë është një rubinet cilësor kuzhine dhe cili nuk është.

Por si e vëreni cilësinë? Ju duhet të përdorni një rubinet kuzhine për vite me radhë që të jeni në gjendje të gjykoni nëse cilësia e një rubineti kuzhine është mbi mesataren apo jo. Ju mund ta vëreni lehtë falë periudhës së garancisë të ofruar nga një prodhues i rubinetit të kuzhinës. Një furnitor që ofron një garanci një vjeçare mund të presë probleme pas disa vitesh. Prandaj, ai nuk dëshiron të ofrojë një periudhë më të gjatë garancie në mënyrë që të kursejë kostot. Nga ana tjetër, një furnizues i rubinetit të kuzhinës që ofron një

Periudha 5 vjeçare e garancisë, i besoni produktit të tyre dhe padyshim që dëshironi të merrni përgjegjësinë për performancën e tij për të gjitha këto vite. Njerëzit mund të pyesin pse jo një garanci 10 vjeçare? Epo, performanca e një rubineti kuzhine varet gjithashtu nga përdorimi, mirëmbajtja dhe cilësia e ujit. Rubinetat e kuzhinës lehtë mund të zgjasin mbi 10 vjet, por mirëmbajtja e mirë dhe kontrolli i ujit preferohen për të siguruar një jetë të gjatë shërbimi.

Tërhiqni rubinetin e kuzhinës me dush dore
Shumë njerëz preferojnë një rubinet kuzhine me llak tërheqës mbi çdo rubinet tjetër kuzhine. Arsyeja kryesore është se ju me të vërtetë mund të arrini çdo pikë brenda ose rreth lavamanit tuaj të kuzhinës. Në këtë mënyrë pastrimi i kuzhinës suaj nuk mund të jetë më i lehtë me një rubinet tjetër kuzhine. Me zorrën e ujit, ju lehtë mund të zgjasni arritjen tuaj me 32 inç në të dy anët. Me një rubinet normal kuzhine nuk mund ta arrini kurrë këtë distancë kështu që do të ishte shumë më e vështirë të pastrohesh. Me këtë rubinet kuzhine tërheqëse, ju pastroni kuzhinën tuaj sa hap e mbyll sytë.

Avantazhi i madh i rubinetit të kuzhinës me një spërkatës të integruar është se duket i hijshëm dhe mezi vëreni se keni qasje në një çorape uji gati 4'11 ". Kjo rubinet kuzhine me spërkatje nga ARCORA duket si një rubinet i rregullt kuzhine. Edhe me një inspektim më të afërt, vështirë se do të vëreni ndryshimin me një rubinet standarde kuzhine. Por kur nxirrni kokën me llak të kësaj rubineti të kuzhinës tërheqëse, papritmas vëreni se keni një gete uji që tërhiqet në duar. Dhe do të befasoheni me gjatësinë e tij! Pas përdorimit të zorrës së ujit, automatikisht tërhiqet në pozicionin e tij origjinal, sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Kjo karakteristikë e butë e tërheqshme me gete fleksibël të ujit dhe kundërpeshën e saj është hartuar çuditërisht, do ta vini re menjëherë.

Mirëmbajtja rubinet kuzhine me llak tërheqës
Kush pëlqen të mirëmbajë një rubinet kuzhine? Askush nuk do ta mendonim. Intervista, megjithatë, duket më serioze sesa është në të vërtetë. Me një rubinet kuzhine, mirëmbajtja më e rëndësishme që do të duhet të kryeni është pastrimi i tij siç duhet. Sigurisht, duhet të hiqni papastërtitë pas gatimit nga rubineta e kuzhinës. Në këtë mënyrë ju mbani astarin e rubinetit të kuzhinës në formën më të mirë. Në këtë mënyrë, rubineti juaj i kuzhinës vazhdon të shkëlqejë si i ri. Përveç kësaj, është e rëndësishme të hiqni të gjitha mbetjet e ujit të fortë nga koka e llakut të rubinetit të kuzhinës. Sidomos kur jetoni në një zonë ku uji është më i vështirë se normalja. Kjo në thelb do të thotë që uji përmban shumë shkumës. Kjo lë mbetje në rubinetin e kuzhinës pas çdo përdorimi. Ky nuk është aspak problem, për sa kohë që e pastroni shpesh.

Nëse jo, shkumësi ndërtohet vazhdimisht dhe në fund nuk do të jetë e lehtë të hiqet. Kjo mund të ndikojë në performancën e valvulave të rubinetit të kuzhinës, levave dhe avionit. Sidomos kur keni një rubinet kuzhine me spërkatje, mund të dëshironi të pastroni tërësisht rubinetin e kuzhinës tuaj herë pas here. Kjo siguron që të gjitha mbetjet të hiqen lehtësisht dhe në mënyrë korrekte për të siguruar një performancë të lartë gjatë gjithë jetës nga rubineti juaj i kuzhinës.

Karakteristikat e rubinetit të kuzhinës me llak të lëvizshëm
Përveç funksionalitetit, kjo rubinet kuzhine për tërheqje është e dizajnuar me stil. Forma e lartë e harkut ju jep elegancë dhe hapësirë ​​praktike. Përfundimi i nikelit i krehur gjithashtu i jep kësaj rubineti të kuzhinës tërheqëse një stil të mrekullueshëm. Ai do të përshtatej në çdo restorant apo hotel, por në kuzhinën tuaj patjetër që do të jepte lartësinë që ju po kërkoni.

Kur bëhet fjalë për veçoritë, kjo rubinet i kuzhinës me llak tërheqës ka tre funksione uji për t'ju dhënë lehtësinë që kërkoni kur pastroni kuzhinën tuaj. Ju mund ta ndaloni avionin e ujit me butonin e veçantë në kokën e llakut. Në këtë mënyrë nuk duhet të prekni levën kur dëshironi të mbani ujë për një sekondë. Leva mund të funksionojë me një dorë për të rregulluar temperaturën dhe presionin e ujit. Me rubinetin e kuzhinës me funksionin e rrotullimit 360 gradë, mund të arrini vërtet çdo vend.

Rakord kuzhine me llak tërheqës
Kjo rakord kuzhine me tërheqje premium është bërë nga materiale bronzi me cilësi të lartë. Prandaj, ARCORA ka besim se do t'ju ofrojë një periudhë 5 vjeçare garanci dhe një garanci 90 ditore për kthimin e parave. Besimi ynë duhet t'ju bindë patjetër për vlerën e parave që ju ofrojmë me këtë rubinet kuzhine me llak të lëvizshëm.
Përparësitë e rubinetit të kuzhinës me llak tërheqës në një shikim:
 Jep një efekt të bujshëm për çdo kuzhinë
Range Diapazon i gjerë falë avionit që mund të nxirret
Design Dizajn i hijshëm dhe minimalist
 Tre funksione të thjeshta uji
Technology Teknologjia e heqjes së butë
 Bërë nga material bronzi me cilësi të lartë
 Pastrohet lehtë dhe mirëmbahet
Garanci 5 vjeçare

Ende nuk ka komente.

shportë

X

Shfletimi i historisë

X
A DONI KUPON 10%?
Regjistrohuni në listën tonë për të ditur i pari për koleksionet e reja dhe për të marrë oferta ekskluzive
    Merrni 10% zbritjen time
    Jo faleminderit, preferoj të paguaj çmimin e plotë.